Trądzik w PCOS

PCOS I TRĄDZIK

 

Jeśli cierpisz na zespół policystycznych jajników (PCOS), być może zauważyłaś, że masz „kilka dodatkowych włosów” w miejscach, w których normalnie nie powinno ich być, że masz bardziej tłustą skórę charakteryzującą się trądzikiem i łojotokiem lub masz skłonność do do zwiększonego wypadania włosów. Wynika to z hiperandrogenizmu, zaburzenia, które dotyka 50-90% kobiet z PCOS. Wysokie poziomy krążących androgenów, w tym testosteronu, są odpowiedzialne za klasyczne objawy hiperandrogenizmu, którego tak obawiają się kobiety, takie jak łysienie, hirsutyzm i trądzik. To ostatnie spowodowane jest gromadzeniem się łoju i martwych komórek wewnątrz mieszków włosowych, a następnie stanem zapalnym i powstawaniem tzw. „pryszczów” i „zaskórników”. W przypadku trądziku codzienna pielęgnacja skóry jest pierwszym podstawowym środkiem ostrożności, który pozwala opanować i zminimalizować wysypki skórne

Dlatego dobrze:

  • Umyj i delikatnie oczyść twarz dwa razy dziennie, spłukując ciepłą wodą
  • Unikaj dotykania i wyciskania pryszczy/zaskórników
  • Zawsze stosuj filtry przeciwsłoneczne i unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce
  • Ponadto wskazane jest dużo pić, nawadniać i eliminować toksyny oraz stosować dietę „przeciwzapalną”, ubogą w tłuszcze i cukier.

 

Suplementy diety na bazie Myo-inozytolu i D-chiro-inozytolu, takie jak Dikirogen, stanowią niezbędne wsparcie zdrowego i zrównoważonego stylu życia, działając bezpośrednio u źródła problemu hiperandrogenizmu i PCOS, czyli insulinooporności.

CEB75835-3003-4BD3-8C99-A9A3C0B674A7
  • 159.00 

    129.00 

    ulubione koszyk